Polski English

Rycerze Kolumba

O Rycerzach Kolumba

Rycerze Kolumba są katolicką, bratnią, organizacją wzajemnej pomocy mężczyzn, która powstała, aby udzielać pomocy finansowej członkom i ich rodzinom. Członkowie wraz z rodzinami, pomagają sobie nawzajem w wypadku choroby, kalectwa, a także w każdej potrzebie. Między członkami wytwarza się więź intelektualna i towarzyska poprzez wspólne prace w dziedzinie charytatywnej, wychowawczej, religijnej, społecznej, pomocy bliźnim w wypadku wojny czy katastrofy.

Historia Zakonu wskazuje na proroczą wizję księdza McGivneya, którego proces kanonizacyjny jest w trakcie przygotowywania przez Watykan. Wizja księdza McGivneya przyczyniła się do stworzenia organizacji, która stała się wiodącą katolicką, bratnią organizacją wzajemnej pomocy na świecie. Zakon pomaga rodzinom osiągnąć zabezpieczenie finansowe poprzez ubezpieczenie na życie, renty dożywotnie i długoterminowe programy ubezpieczeniowe, a także wszędzie na świecie poświęca wiele czasu i energii służbie społeczeństwu.

Rycerze Kolumba rozwinęli się od jednej rady liczącej kilku członków do ponad 12 000 rad i 1,7 miliona członków w USA, Kanadzie, Meksyku, Portoryko, Republice Dominikańskiej, Panamie, Gwatemali, na Filipinach, Bahamach, Wyspach Dziewiczych, Guam i Saipan, oraz w Polsce.


Rycerze Kolumba grupy parafii The Portland Peninsula and Island Parishes przy Kościele Św. Ludwika - Rada Lokalna
14246 im. Jana Pawła II
 
Rycerze Kolumba są organizacją stworzoną w celu zjednoczenia mężczyzn w wierze oraz pomocy potrzebującym.
 
Jeśli jesteś zainteresowany wstąpieniem do naszej lokalnej rady, skontaktuj się z Wielkim Rycerzem Lee Kimball dzwoniąc pod numer 207-799-3878. Rycerze Kolumba spotykają się w pierwszy wtorek każdego miesiąca o godzinie 7-mej wieczorem w kościele Św. Ludwika.

Przejdź do galerii zdjęć aby obejrzeć Rycerzy Kolumba przy Kościele Św. Ludwika.

Aby dowiedzieć się więcej o Rycerzach Kolumba, odwiedź stronę głowną organizacji pod adresem www.kofc.org

Rycerze Kolumba działają również w Polsce! Odwiedź stronę głowną polskiej organizacji pod adresem www.rycerzekolumba.com

  

 
www.000webhost.com